Trening EMS, czyli trening z elektrostymulacją mięśni, to od dawna znana i zyskująca coraz większą popularność metoda, dzięki której ćwiczenia stają się efektywniejsze. EMS wykorzystuje impulsy elektryczne do aktywacji mięśni i mobilizacji organizmu, co przekłada się na wydajność podejmowanych aktywności.
Trening EMS ma za zadanie aktywować całe ciało, nawet te partie, które nie są używane podczas wykonywanych ćwiczeń. Warto przy tym podkreślić, że jest to metoda wykorzystywana podczas treningu, a nie całkowicie zastępująca aktywność fizyczną.
Impulsy elektryczne wytwarzane przez urządzenie są generowane w taki sposób, aby naśladować działanie układu nerwowego – dzięki temu sprzęt pobudza organizm do intensywniejszej pracy. W ten sposób, podczas wykonywania ćwiczeń, mięśnie są dodatkowo stymulowane i efektywniej wykorzystują czas treningu. Rezultatem używania EMS jest również poprawa metabolizmu i ukrwienia tkanek. Te efekty przekładają się na liczbę spalanych kalorii i intensywność treningu, dzięki czemu optymalizują osiągane efekty. Więcej informacji na temat EMS znajdziesz tutaj: https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/.
Trening EMS jest bezpieczny i ma charakter wspomagający. Należy korzystać z niego pod okiem specjalisty, zwłaszcza na początkowych etapach używania sprzętu. Metoda przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, zarówno mężczyzn jak kobiet. Wykorzystuje się ją nie tylko podczas klasycznych treningów wzmacniających, ale również w czasie rehabilitacji prowadzonej przez fizjoterapeutę. O tym, jak wygląda trening EMS, możesz poczytać tutaj: https://meonems.pl/trening-ems/.
Oczywiście przed rozpoczęciem tego rodzaju aktywności warto skontaktować się ze specjalistą lub fizjoterapeutą, jednak trening EMS nie ma znaczących ograniczeń. Mogą z niego korzystać zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące. Metoda nie stwarza ryzyka kontuzji, dlatego może być skutecznie wykorzystywana podczas sesji rehabilitacyjnych, nie istnieją również przeciwwskazania do stosowania jej przez osoby z nadwagą. Dodatkowym atutem jest skracanie ogólnego czasu treningu – co ułatwia korzystanie z EMS zapracowanym.