Co daje trenowanie na trampolinie?

Co daje trenowanie na trampolinie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trampolina kojarzy się głównie z zabawą dla dzieci. Może być jednak doskonałym treningiem dla każdego, kto marzy o poprawie wyglądu sylwetki. W tym artykule przedstawiamy efekty, jakie dają ćwiczenia na trampolinie.

Treningi na trampolinach są coraz bardziej popularne od kilku lat. Nie można się temu dziwić, bo oprócz poprawy kondycji i sylwetki, takie ćwiczenia to duża dawka radości. To dobra alternatywa dla ćwiczeń w domu czy na siłowni, które często po pewnym czasie się nudzą. Możesz zdecydować się na zakup własnej trampoliny, jednak w wielu miejscach w Polsce dostępne są parki trampolin, gdzie można trenować i bawić się na przykład z całą rodziną czy z przyjaciółmi. Warto najpierw zacząć od właśnie takiego treningu, żeby sprawdzić, czy to ćwiczenia dobre dla Ciebie.

Zalety ćwiczeń na trampolinie

Trampoliny, a właściwie treningi na nich wykonywane, pomogą Ci wzmocnić mięśnie brzucha i nóg, a także ujędrnić pośladki. Jeśli się odchudzasz, to trening na trampolinie jest dla Ciebie doskonały, ponieważ przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu i przyspiesza przemianę materii. Wspomaga też stymulowanie procesów trawiennych.

Ćwiczenia na trampolinie to także dobry trening cardio, który może usprawnić krążenie. Już godzina treningu w taki sposób daje efekty niemal 3 razy większe niż jogging trwający tyle samo.

Regularne ćwiczenia na trampolinie mogą sprawić, że:

– poprawi się Twoja koordynacja

– szybciej stracisz kilogramy i tkankę tłuszczową

– wymodelujesz swoją sylwetkę, poprawi się Twoja postawa

– poprawi się Twoje samopoczucie

– wzmocnisz mięśnie i stawy

– wymodelujesz poszczególne partie ciała

– zredukujesz cellulit, poprawisz elastyczność skóry

– dotlenisz organizm i wzmocnisz serce.

Jak widać, oprócz pozytywnego wpływu na wygląd, treningi na trampolinie mogą poprawić jakość zdrowia. Bywa tak, że takie ćwiczenia zalecane są osobom wymagającym rehabilitacji. Jest tak, ponieważ taki trening nie obciąża zbytnio kręgosłupa.

Warto zapytać instruktora, czy nie widzi on przeciwwskazań do ćwiczeń na trampolinie. Najczęściej głównymi powodami, przez które nie powinno się tak trenować, są różnego rodzaju schorzenia, na przykład choroby kości, problemy ze stawami czy choroby układu krążenia.

Tak samo jak w każdym innym sporcie, tak i w przypadku treningu na trampolinie istotne jest, żeby pamiętać o dobraniu ćwiczeń do kondycji i o wykonaniu odpowiedniej rozgrzewki. Jeśli jednak zdecydujesz się na zajęcia z instruktorem, on dopilnuje, żeby wszystko przebiegało tak, jak należy.

Można ćwiczyć z bliskimi

Jednym z największych plusów treningów w parkach trampolin jest to, że nie wykonuje się ich samemu. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwa trener, poza tym na taki trening można zabrać bliską osobę.

Sport dobry także dla dzieci

Parki trampolin mają szeroką ofertę ćwiczeń dla najmłodszych. Zajęcia z trenerem sprawiają, że dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, wzmacniają równowagę oraz koncentrację. W takich parkach dzieci mają możliwość fitnessu i ćwiczeń akrobatycznych. Często organizowane są także specjalne zajęcia wychowania fizycznego.

Jak widzisz, ćwiczenia na trampolinie niosą ze sobą wiele pozytywnych efektów, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i fizycznym. Co jest jednak chyba najważniejsze, to bardzo duża dawka pozytywnej energii. Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na zakup trampoliny, czy jednak wolisz chodzić na zorganizowane zajęcia. Bez względu jednak na to, którą formę ćwiczeń wybierzesz, taki trening to szereg zalet dla Ciebie, Twojej sylwetki i, co bardzo ważne, zdrowia.

Zdjęcie główne: Memento Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać optymalny sprzęt do gier: przewodnik dla graczy
Jak wybrać optymalny sprzęt do gier: przewodnik dla graczy
Odkryj najważniejsze kryteria wyboru sprzętu do gier. Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę, aby cieszyć się najlepszą jakością rozgrywki, niezależnie od wybranej platformy.
Jak wybrać odpowiednie szkła kontaktowe – poradnik dla początkujących
Jak wybrać odpowiednie szkła kontaktowe – poradnik dla początkujących
Dowiedz się, jak poprawnie dobrać szkła kontaktowe dostosowane do Twojego stylu życia i wymagań wzrokowych. Artykuł zawiera praktyczne porady dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi.
Jak wykorzystać pełnię możliwości procesora M1 w twoim nowym komputerze?
Jak wykorzystać pełnię możliwości procesora M1 w twoim nowym komputerze?
Praktyczne porady i kroki, które musisz podjąć, aby zoptymalizować i w pełni wykorzystać potencjał procesora M1 w twoim nowym komputerze.
Ostatnie wpisy